Fantasierijke creaties die tot de verbeelding spreken.
Dierenboeken zijn er zoveel, maar dit boek is werkelijk uniek, evenals de dieren die in dit boek aan je voorgesteld worden. De tekeningen van de dieren in dit boek zijn zo absurd en de creatieve teksten zo dwaas dat je niet anders kunt dan er smalend om te glimlachen en toch kostelijk van te genieten.
Het logboek van Professor O’loog werd gevonden en gepubliceerd onder de fabuleuze titel Wonderlijke dieren die misschien echt bestaan. Zijn onrealistische dieren werden door hem persoonlijk ontdekt, maar helaas door niemand anders bevestigd. Ook de professor zelf lijkt van de aardbodem verdwenen te zijn. Gelukkig zijn de dieren stuk voor stuk vastgelegd in dit bijzonder geïllustreerde boek. Nu ja, bijna allemaal. Helaas zijn er geen notities gemaakt van het fantastische roofdier dat de professor vlak voor zijn verdwijning hoopte te ontdekken.
De illustraties en tekst zijn het werk van de Franse illustrator Stéphane Nicolet en Jean Baptiste Drouot. Hun gevarieerde werk valt onder andere in diverse prentenboeken te bewonderen. In dit boek hebben ze flink uitgepakt. Het boek staat vol gekke illustraties met grappige details, korte bijpassende stripverhaaltjes en dolkomische teksten waarin de dieren uitgebreid beschreven worden.
Het prentenboek Wonderlijke dieren die misschien echt bestaan zal jonge lezers (tussen de 10 en 12 jaar) veel uren plezier opleveren, hun fantasie prikkelen en wie weet hen ook stimuleren om het boek rijkelijk aan te vullen met hun eigen tekeningen, schilderijen, klei of andere kunstwerkjes. Een aangenaam boek dat een druilerige morgen, een saaie namiddag of een sombere avond met gemak omtovert in een amusant moment.
★★★★
Titel: Wonderlijke dieren die misschien echt bestaan | Leesfragment | Auteur: Stephane Nicolet | Uitgeverij: Baeckens Books , TDM Publishing | Categorie: jeugdboeken, prentenboeken | Leeftijd: 10 plus | Verkrijgbaar als: hardcover | 88 pagina’s | ISBN13: 9789059249257 | Verkrijgbaar sinds: juni 2021 | Recensent: Sandra Hutchison | Datum recensie: 13-06-021 | Prijs: €17.99 | Online te bestellen via Bol.com, Bookspot en Bruna.