Als je bloeddruk daalt


Als je bloeddruk daaltHet tweede deel van de Als je sterft-trilogie gaat gelijk verder waar het eerste deel was geëindigd.

In Als je bloeddruk daalt heeft Helia maar één taak: de engel van de dood helpen met het begeleiden van de net overleden mensen. Een voor Helia niet zo’n gemakkelijke taak. De liefde die Lex voor haar voelt, zorgt ervoor dat hij kiest om samen met haar in het diepe te springen. Ze komen in het hiernamaals terecht. Michaël, de engel van de dood, laat Lex ondanks dat hij daar niet hoort, toch blijven.

Helia ontdekt dat het begeleiden haar toch niet zo gemakkelijk afgaat, ook al is ze herenigd met haar familie. Het zullen negen lange jaren worden waarin de twee het heel moeilijk zullen krijgen. Het valt haar, zelfs met de hulp van haar moeder, enorm zwaar om de mensen die overlijden te begeleiden. En haar grote liefde Lex lijkt toch niet zo op zijn plek te zijn in het hiernamaals. Kan hun liefde overleven, nadat hun leven nooit meer hetzelfde zal zijn? En wat is de rol van de mysterieuze engel van de dood in dit alles?

Als je bloeddruk daalt is een boeiend vervolg. Fijn aan dit boek is dat je vanaf het begin direct midden in het verhaal zit, waardoor je meteen weer meegesleept wordt. Het tweede deel vind ik zelfs nog interessanter en aangrijpender om te lezen dan Als je ademhaling stopt.

Er worden meerdere vragen beantwoord die je na het lezen van het eerste deel had, maar nog meer onbeantwoorde vragen zullen naar boven komen. Wat mooi aan dit verhaal is, is dat je de ontwikkeling van de personages meemaakt. Je ziet ze naarmate het verhaal vordert echt veranderen. Zo wordt Helia een volwassen vrouw die meermaals voor lastige beslissingen komt te staan.

Ook dit deel heb ik weer snel uitgelezen. De verassende wendingen die deel uitmaken van dit verhaal en de vele vragen die nog onbeantwoord blijven, zorgen ervoor dat ik geboeid blijf tot het einde. Een van de belangrijkere vragen die zich in mijn hoofd afspelen op dit moment: zal het Helia, met of zonder haar grote liefde Lex lukken om de engel van de dood te slim af te zijn? Hopelijk kan het volgende en laatste deel van deze reeks Als je hartslag wegvalt deze en andere vragen beantwoorden.

★★★★
Als je bloeddruk daaltTitel: Als je bloeddruk daalt | Serie: Als je sterft – deel 2 | Auteur: Christine Geysen | Uitgeverij: Phoenix Books | Categorie: young adult| Verkrijgbaar als: hardcover | 271 pagina’s | ISBN13: 9789462421066 | Verkrijgbaar sinds: 20-09-2019 | Recensent: Chantal Hutchison | Datum recensie: 13-12-2021 | Prijs: €18,99 | Bestellen

Phoenix Books

Geef een reactie

Vul je gegevens in of klik op een icoon om in te loggen.

WordPress.com logo

Je reageert onder je WordPress.com account. Log uit /  Bijwerken )

Facebook foto

Je reageert onder je Facebook account. Log uit /  Bijwerken )

Verbinden met %s

Deze site gebruikt Akismet om spam te bestrijden. Ontdek hoe de data van je reactie verwerkt wordt.