Recensie Over vijf jaar door Sandra Hutchison:
Hartverscheurende romantiek
De Amerikaanse auteur Rebecca Serle heeft al meerdere (young adult) boeken op haar naam staan.
Met dit nieuwe boek Over vijf jaar scoort ze wereldwijd hoge ogen. Haar ongecompliceerde schrijfstijl leest prettig weg. Het verhaal loopt als een tierelier.
Dannie Kohan lijkt het allemaal goed voor elkaar te hebben, een succesvolle baan en een vriend waar ze op kan bouwen en die haar de ruimte geeft. Op de haast perfecte dag dat hij haar ten huwelijk vraagt, valt ze na de nodige drank even weg. Ze beleeft op dat moment een toekomstige dag, exact dezelfde datum, maar dan vijf jaar later. Ze komt terecht in een luxe appartement en heeft daar een wel heel bijzondere ontmoeting met een aantrekkelijke man. Ze kan de man daarna maar moeilijk uit haar hoofd zetten. Was het slechts een wilde droom? Dik vier jaar later ontmoet ze de man opnieuw, hij blijkt de nieuwe lover van haar beste vriendin te zijn.
(spoileralert)
Over vijf jaar start als een aangenaam feelgood-verhaal met een originele fictieve (of spirituele) twist. Maar dan, zo’n beetje halverwege het boek, komt het drama en dat hakt er goed in. Het kan zelfs (te) confronterend zijn als je er zelf mee te maken hebt. Los van alle fijne feelgood momentjes en het ijzersterke verhaal wordt heel gedetailleerd het ziekteproces rondom kanker beschreven. Wat mij betreft zou hier best wat op de achterzijde (of op de eerste pagina) van het boek over mogen worden vermeld. Nu komt de boekbeschrijving op de cover over als een luchtig feelgood-verhaal en kan het dramatische gedeelte best rauw op je dak vallen.
Desalniettemin is dit hartverscheurende verhaal (met de nodige feelgood momenten) een echte aanrader die geen lezer onberoerd zal laten. Rebecca Serle weet haar personages bezieling te geven en je kunt dan ook niet anders dan met ze meeleven. Een menselijk verhaal waarin echte, onvoorwaardelijke liefde centraal staat. Een verhaal ook dat je nog lang na het sluiten van het boek bij zal blijven.
Over vijf jaar is een indrukwekkende roman die zich goed laat meten met boeken als Everything, Everything en Me before You.
★★★★★Titel: Over vijf jaar | Leesfragment | Auteur: Rebecca Serle | Uitgeverij Cargo | Categorie: Romans | Thema’s: liefde, vriendschap, kanker | Uitvoering: paperback, e-book | 256 pagina’s | ISBN13: 9789403110219 | Verkrijgbaar sinds: 11-03-2021 | Recensent: Sandra Hutchison | Datum recensie: 13-05-2021 | Prijs: €20.99 e-book €9.99 | Bestellen