Recensie Hilda en de trol door Sandra Hutchison:
Een bel voor een monster
In dit eerste deel leer je Hilda kennen, een avontuurlijk ingesteld meisje dat samen met haar moeder hoog in de bergen woont. Hilda kan goed tekenen en maakt de gekste avonturen mee. In dit verhaal vindt ze een mooie rots die wel wat weg heeft van een trol. In de nacht komt de trol tot leven. De haast onbevreesde Hilda is nu toch wel een beetje in paniek. Zou de trol haar kwaad willen doen?
Deze stripalbumreeks is ook op Netflix te zien als jeugdserie. Elk album bevat een nieuw avontuur. De illustraties en tekst zijn het werk van Luke Pearson. De kinderlijk ogende illustraties spreken tot de verbeelding. De teksten zijn zeer eenvoudig gehouden en in een groot formaat afgedrukt waardoor ze gemakkelijk te lezen zijn voor jonge lezers. Achter in het boek Hilda en de trol zijn er nog wat schetsen te bewonderen, de voorlopers van dit album. Daarnaast staan er nog wat interessante wetenswaardigheden die te maken hebben met de onderwerpen die in het verhaal verwerkt zijn.
Ik kon het niet helpen een vergelijking te maken met Heidi in de bergen, een meisje dat eveneens in de bergen woonde. Ook zij leefde bij één enkel familielid en was avontuurlijk ingesteld. Maar daar houdt de vergelijking wel op! Was Heidi in de bergen een vrij realistisch verhaal, bij Hilda is dat wel anders. De unieke fictieve wereld waarin Hilda zich beweegt, zit vol bijzondere wezens en spannende momenten. Dit eerste verhaal zal kinderen zeker weten te boeien en hun verbeelding aanspreken.
★★★★
Titel: Hilda en de trol | Auteur en illustrator: Luke Pearson | Uitgeverij: Scratchbooks | Categorie: Stripalbums, jeugd | Verkrijgbaar als: paperback en hardcover | 40 pagina’s | ISBN13: 9789492117229 | Verkrijgbaar sinds: 2015 | Recensent: Sandra Hutchison | Datum recensie: 15-04-2022 | Prijs: €7,50 en hardcover €15,00 | Bestellen