The Spring Collection


Ruim 20 haakpatronen speciaal voor het lenteseizoen

In 2018 is Wendy begonnen met de serie The Four Seasons, een viertal haakboeken voor ieder seizoen één. Haar eerste bundel over de lente is in 2023 al aan de vijfde druk toe, wat het succes van deze haakboeken onderstreept. En nog steeds zijn de patronen aantrekkelijk, omdat ze tijdloos zijn en qua kleur en afwerking prima aangepast kunnen worden aan deze tijd.

Als eerste legt ze de door haar bedachte ‘keep it simple’-methode uit. Haar kracht ligt in het volledig uitschrijven van een patroon zonder verwarrende afkortingen, die wel vergezeld gaan van diagrammen als ondersteuning van de tekst en speciaal bedoeld zijn voor de visueel ingestelde haaksters. Ook staan in het boek diverse qr-codes afgebeeld. Door die te scannen zie je een filmpje dat extra beeldmateriaal geeft als er toch onoverkomelijke problemen zijn.

Op de website van Wendy, wendyshomecollection.com, vind je nog veel meer informatie, filmpjes en tips en tricks. Maar er zijn ook nieuwe patronen aan te schaffen, verschillende workshops en masterclasses te volgen.

The Spring Collection heeft weer een keur aan frisse ideeën om de lente in huis te halen, zowel op het gebied van kleding als accessoires. Vanaf dat je dit boek openslaat, word je verrast door de lentekleuren en de sfeervolle foto’s, die je meteen lentekriebels geven en natuurlijk de nodige keuzestress, want waarmee start je? Mocht je nog niet al te ervaren zijn op het gebied van haken, dan geeft Wendy extra uitleg zodat iedere beginner op haakgebied hiermee overweg kan. Je ziet voorafgaand aan de patronen een uitleg van de gebruikte steken, stippen, bloemen en randjes en kantjes.

De patronen in The Spring Collection zijn ingedeeld in drie hoofdstukken, The Basics, Happy Colours en Pretty Pastels. Zoals ik ook al aangegeven heb in haar twee eerdere haakbundels vind je hier ook weer voor elk wat wils. Er zijn vesten, sjaaltjes, omslagdoeken, dekens, kussentjes etc. In de verschillende hoofdstukken komen soms dezelfde patronen voor, maar dan met andere kleuren of net een ander affect, zodat het een totaal ander resultaat lijkt te geven. En dat is wat Wendy het liefste wil: experimenteren met garens, kleuren, verschillende afwerkingen, zodat iedereen zijn eigen unieke product maakt.

The Spring Collection staat weer vol met kleurrijke foto’s van de hand van Hans van Mossel, helemaal aangepast aan het lenteseizoen. Voel je de lentekriebels al opkomen? Neem dan snel een kijkje in deze inspirerende bundel en start met een nieuw lenteproject, zodat je, als het weer nog niet helemaal meewerkt, toch al het frisse lentegevoel ervaart. Veel succes! In juni volgt de beschrijving van de tweede bundel uit deze serie en tevens de laatste, want de herfst en winter zijn al eerder voorbijgekomen!

★★★★★
Titel: The Spring Collection | Auteur: Wendy van Delden | Uitgeverij: Scheepjes | Categorie: Creatief, haakboeken | Verkrijgbaar als: paperback | 120 pagina’s | ISBN13: 9789491840241 | Verkrijgbaar sinds: | Recensent: Hannie van Grol | Datum recensie: 20 maart 2025 | Prijs: €16,95  | Online te bestellen bij:  Bruna, Bol. 

Plaats een reactie

Deze site gebruikt Akismet om spam te bestrijden. Ontdek hoe de data van je reactie verwerkt wordt.