Recensie Te paard! 06: Doorgewinterde Pony’s door Sandra Hutchison:
Winterwonderland
Dit is alweer het zesde deel in de jeugdstripalbumreeks Te paard! Ook dit album staat weer vol met korte, grappige verhaaltjes. Ieder verhaal beslaat één enkele pagina. In de strip laten de makers de paarden aan het woord, hun denkwijze over de natuur, mensen en andere zaken is vaak hilarisch.
Dit keer krijgen de paarden te maken met de vrieskou. Wat voor de één dikke (sneeuw)pret is, blijkt voor het andere paard een drama te zijn. In elk geval levert de sneeuw de meest komische situaties op.
Zo maakt Cookie zich zorgen om het verdwenen gras en heeft Flash last van achtervolgingswaanzin.
De humorstrip Te Paard! is een aanrader voor jonge lezers. Zeker voor degenen die gek zijn op paarden. De korte verhaaltjes zijn vrij groot afgedrukt en laten zich gemakkelijk lezen door kinderen vanaf een jaar of 9. De knap gemaakte illustraties zijn het werk van de uit Frankrijk afkomstige Miss Prickly en het scenario werd bedacht door Laurent Dufreney. Een succesvol duo dat samen ook verantwoordelijk is voor de eveneens geslaagde jeugdstripalbumreeks Crazy cavia’s.
Hoewel dit alweer het zesde deel is in de serie Te paard!, is Doorgewinterde pony’s prima los te lezen. Je hoeft niet bekend te zijn met de reeks. Maar eenmaal begonnen in deze serie wil je ze vast allemaal lezen. De serie kan kinderen die niet zo heel graag ‘gewone’ leesboeken lezen, motiveren om toch wat vaker een boek open te slaan.
★★★★
Titel: Doorgewinterde Pony’s | Serie: Te paard!- deel 06 | Auteur: Laurent Dufreney | Illustrator: Miss Prickly | Uitgeverij: Silvester Strips | Categorie: Jeugdstripalbums, paarden, humor | Verkrijgbaar als: paperback | 48 pagina’s | ISBN13: 9789463066785 | Verkrijgbaar sinds: 2020 | Recensent: Sandra Hutchison | Datum recensie: 12-04-2022 | Prijs: €7,95 | Bestellen