Streetview


Krachtige foto’s van stadse passanten

De Nederlandse Bas Losekoot is een opvallende fotograaf en beeldend kunstenaar. Hij weet als geen ander hoe je het stadse leven kunt vastleggen. Losekoot volgde een studie Beeldende Kunsten in Den Haag. Tentoonstellingen van zijn werk vonden onder andere plaats in Amsterdam, Londen en New York.

Fotograaf Bas Losekoot bezocht diverse bekende steden in de wereld, waaronder Londen, New York en São Paulo. Daar wist hij menig pakkend beeld op de gevoelige plaat vast te leggen. Foto’s van alledaagse situaties met de bewoners van de steden in de hoofdrol. In ‘Streetview’ deelt hij een aantal van deze foto’s met jou.

Straatfotografie met diepgang. Zo zou ik het werk omschrijven. De foto’s maken indruk. Ondanks dat het om stilstaande ‘plaatjes’ gaat, weet Losekoot er ogenschijnlijk beweging in te brengen. Elke foto lijkt je een verhaal te willen vertellen. En haast automatisch slaat je fantasie op hol.

De foto’s geven samen een goed beeld van het doorsnee gedrag van de bewoners van zo’n grote wereldstad. Sommige zijn volledig in zichzelf gekeerd, andere zijn overwhelmd door de hectiek en soms zie je iemand voorbij komen die wanhopig op zoek is naar een rustigere plek.

Het fraaie boek zal cultuurliefhebbers zeker aanspreken, evenals fotografen die op zoek zijn naar inspiratie en reislustige mensen.

★★★★★
Titel: Streetview |Auteur: Bas Losekoot & Ilja Leonard Pfeijffer | Uitgeverij: Lecturis | Categorie: kunst & cultuur| Thema: kunst, fotografie | Verkrijgbaar als: hardcover | 96 pagina’s | ISBN13: 9789462264557 | Verkrijgbaar sinds: 14 november 2020 | Recensent: Sandra Hutchison | Datum recensie: 23 maart 2025 | Prijs: €29,95 | Online te bestellen bij Bruna en Bol.

Plaats een reactie

Deze site gebruikt Akismet om spam te bestrijden. Ontdek hoe de data van je reactie verwerkt wordt.