Dino’s, waar zijn jullie


Verstoppertje spelen met dinosaurussen – wie wil dat nou niet?

In Dino’s, waar zijn jullie? ontdekken jonge lezers dat zelfs de oerdieren van vroeger een potje verstoppertje niet konden weerstaan. Dit vrolijke prentenboek neemt je mee in het zoekspel van Anchisaurus, die zijn dino-vriendjes probeert terug te vinden. Een voor een duiken ze op, al zitten sommige wel héél goed verstopt. Kun jij helpen om ze allemaal te vinden? En ben je er echt zeker van dat je niemand over het hoofd ziet…?

Dit boek is een feest voor jonge dinofans – en dat zijn er verrassend veel! De illustraties zijn kleurrijk, speels en vol humor. De felgekleurde dino’s ogen aandoenlijk en hun verstopplekken zorgen voor veel plezier tijdens het voorlezen. Kinderen worden actief betrokken bij het verhaal, doordat ze zelf mogen speuren en tellen: een fijne manier om spelenderwijs tot tien te leren tellen.

Het verhaal is eenvoudig van opzet, wat precies past bij de doelgroep. Dankzij de rijmende tekst leest het ritmisch en prettig voor. Juist door die herhaling en klankrijke zinnen zullen peuters en kleuters al snel stukjes mee kunnen zeggen of zelf aanvullen.

Een extra pluim gaat naar Kikaseya Keitaro, die met ogenschijnlijk gemak een aansprekend verhaal op rijm weet te zetten dat kleintjes geboeid houdt. De levendige en expressieve illustraties van Alex Latimer versterken het verhaal en maken dit boek tot een visueel feestje dat je keer op keer uit de kast wilt halen.

Kortom,  Dino’s, waar zijn jullie? is een aanrader voor kinderen vanaf 3 jaar die dol zijn op dino’s, tellen en spelletjes.

★★★★
Titel: Dino’s waar zijn jullie? | Auteur: Kikaseya Keitaro | Illustrator: Alex Latimer | Uitgeverij: Deltas | Categorie: prentenboeken | Verkrijgbaar als: hardcover | 40 pagina’s | ISBN13: 9789044768602 | Verkrijgbaar sinds: 15 april 2025 | Recensent: Sandra Hutchison | Datum recensie: 29 juni 2025 | Prijs: €16,95 | Online te bestellen bij Boekie.nl

Boeksuggesties voor kleuters over dinosaurussen:
1. Dino’s bestaan niet! – Mark Sperring & Sarah Warburton
Een grappig verhaal over een meisje dat zéker weet dat er dinosaurussen zijn – ook al gelooft niemand haar.

2. De Dino Die Niet Wilde Slapen – Lily Murray & Fred Blunt
Over een jonge dino die alles wil doen behalve slapen. Herkenbaar en humoristisch!

3. Dino op pad – Frédéric Stehr
Een kleuterboek over een nieuwsgierige dino die de wereld ontdekt. Simpel, warm en kleurrijk.

4. Dino’s tellen mee – Lisa Regan
Combineert tellen en dino’s op een speelse, educatieve manier. Ideaal voor beginnende tellers.

5. Mijn grote zoekboek: Dinosaurussen – Emily Bone
Een interactief zoekboek waarin kinderen op zoek gaan naar dino’s in kleurrijke prehistorische landschappen.

Plaats een reactie

Deze site gebruikt Akismet om spam te bestrijden. Ontdek hoe de data van je reactie verwerkt wordt.