Waar is Wally? 1-Race tegen de klok


Race tegen de klokVanaf het moment dat ik het boek Waar is Wally? 1-Race tegen de klok open, word ik overspoeld door een golf van nostalgie: herinneringen aan het speuren naar Wally en zijn vrienden tijdens vakanties in mijn jeugd. Zelfs als je niet bekend bent met Wally, ben ik ervan overtuigd dat dit boek je veel plezier zal bieden.

Het boek is net als de vorige boeken geschreven door Martin Handford. Waar is Wally? is oorspronkelijk een Engelstalige serie die diverse edities kent, zoals Waar is Wally? In de schijnwerper en Waar is Wally? Grappige geesten gespot.

Deze boeken zijn interactieve zoekavonturen waarbij elke pagina vol staat met gedetailleerde illustraties. Verstopt in deze scenario’s zijn niet alleen Wally, maar ook vrienden zoals Wanda en zijn hondje. De uitdaging begint met het zoeken naar Wally, gevolgd door het opsporen van zijn vrienden en een ontsnapte gevangene, zijn vijand.

Een van de leukste aspecten van dit boek is de mogelijkheid om in teams te spelen. Door de diversiteit en de gelijksoortige scenario’s kun je elk een eigen pagina nemen om Wally te zoeken, wat minder chaotisch is dan samen op één pagina kijken. De personages zijn telkens op verschillende plekken verstopt, wat het ook ideaal maakt als je liever alleen speelt. Je kunt zelf de moeilijkheidsgraad bepalen door bijvoorbeeld een timer te gebruiken voor extra uitdaging.

Heb je alle karakters gevonden? Dan biedt het boek nog meer uitdagingen, zoals het zoeken naar extra personages die afgebeeld zijn in de bubbels onderaan de pagina of het voltooien van een checklist.

De scenario’s variëren van een onderwaterwereld tot mijn persoonlijke favoriet: de hondenshow. Zelfs nadat je alle personages hebt gevonden, blijven de pagina’s boeien door de humoristische details.

Samengevat biedt Waar is Wally? Race tegen de klok uren aan vermaak. Daarom verdient het boek van mij 5 sterren.

★★★★★
Race tegen de klokTitel: Race tegen de klok | Serie: Waar is Wally? deel 1 |  Auteur: Martin Handford  | Standaard Uitgeverij – Su Kids | Categorie: jeugdboeken, zoekboeken  | Verkrijgbaar als: paperback | 24 pagina’s  | ISBN13: 9789002277825 | Verkrijgbaar sinds:  | Recensent: Claire Orth | Datum recensie:11 februari 2024 | Prijs: € 15,99 | Online te bestellen bij Amazon, Bruna en Bol.

standaard logo nieuw

Plaats een reactie

Deze site gebruikt Akismet om spam te bestrijden. Ontdek hoe de data van je reactie verwerkt wordt.