
Zomervriendjes is zo’n kleurboek dat je als fanatieke creatieveling gewoon moet hebben. Het begint al bij de cover die vrolijkheid en rust uitstraalt. Precies wat je mag verwachten van de reeks “cozy” kleurboeken.
Wat dit boek meteen passend maakt in de reeks, is de herkenbare, aandoenlijke sfeer. De illustraties van Didi Plums zijn onweerstaanbaar schattig, zonder kinderachtig te worden. De dierenvriendjes hebben iets liefs en herkenbaars, en de zomerse scènes (denk aan strandmomenten, ijsjes en zonovergoten dagen) voelen warm en uitnodigend. Het is echt zo’n boek waarbij je spontaan zin krijgt om even voor te gaan zitten en direct te starten met het inkleuren.
De tekeningen zijn duidelijk en niet te druk, waardoor ze heel toegankelijk zijn. Tegelijkertijd zit er genoeg detail in om creatief los te gaan met kleuren, schaduwen en originele patronen. Dat maakt het geschikt voor zowel beginners als meer ervaren kleurders. Je kunt het simpel houden of er juist je eigen draai aan geven.
Wat ook fijn is, is dat dit boek echt werkt als een momentje voor jezelf. Even uit je hoofd, even offline, gewoon bezig zijn met kleur en vorm. Dat sluit mooi aan bij wat veel mensen zoeken in dit soort kleurboeken: ontspanning en een beetje vertraging. En dat lukt hiermee verrassend goed. De cozy-boeken zijn niet voor niets zo populair.
Als je bekend bent met eerdere boeken van Didi Plums, herken je meteen haar stijl: zacht, speels en een tikje dromerig. Een heerlijk vrolijk en rustgevend kleurboek vol zomerse gezelligheid. Zomervriendjes is perfect om even te ontsnappen aan de drukte en jezelf onder te dompelen in een wereld van zachte kleuren en lieve illustraties.
★★★★★

Titel: Zomervriendjes | Uitgeverij: Quokka | Illustrator: Didi Plums | | Categorie: kleurboeken volwassenen | Verkrijgbaar als: paperback | 80 pagina’s- 40 kleurplaten | ISBN13: 9789062229987 | Verkrijgbaar sinds: 25 maart 2026 | Recensent: Sandra Hutchison | Datum recensie: 28 april 2026 | Prijs: €11,99 | Online te bestellen bij: Amy & Eva, Bol.
